Bayilik sözleşmesi
Bayilik sözleşmesi (word)


1.  SÖZLEŞMENİN KONUSU

BAYİ ____________________________________________________________________________________, (ileride – BAYİ) ONE C ENTERPRISE BİLGİ İŞLEM OTOMASYONU YAZILIM VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ (ileride - ONE C Enterprise) firmasının sağladığı yazılım ürünlerini (ileride – ÜRÜNLER), basılı ürün ve teknik belgelerini ileride satmak amacıyla işbu firmadan alacaktır (Şayet başka sözleşmelerde ürünlerin özel dağıtım şekilleri öngörülmüyorsa*).

1.1. Yazılım ürünleri telif hakkı ve Türkiye yasaları ile korunur.

2.  SOZLEŞMENİN İMZALANMA ŞARTLARI

2.1. Bayilik sözleşmesinin imzalanma şartı olarak ilk siparişte iki tarafların üzerinde anlaştığı gibi bayi, ‘ONE C Enterprise’in çıkardığı (buradan itibaren - ‘ONE C Enterprise’ ÜRÜNLERİ olarak atıfta bulunulacaktır) işe ve ticari kullanım amaçlı yazılım ürünlerinden en az 5 çeşit almalı ve sipariş tutarı 300 YTL bulmalıdır.

2.2. Ödeme faturaya göre yapılacaktır. İlk sipariş bayi fiyatlarına göre gerçekleştirilecektir.

3.  BAYİ İNDİRİMLERİ VE AVANTAJLAR

3.1. BAYİ, iş ve ticari kullanım amaçlı ‘ONE C Enterprise’ ÜRÜNLERİNİ  %40 indirimle alacaktır; başka firmaların ÜRÜNLERİNİ ise ‘ONE C Enterprise’ fiyat listesinin ‘bayi fiyatı’ bölümünde verilen fiyatlarla alacaktır.

3.2. ‘ONE C Enterprise’ye karşı yerine getirilmemiş yükümlülükleri olmayan BAYİ,

-      işe ve ticarete yönelik ÜRÜNLERİ aldığı zaman üç aylık dönem içinde 500 YTL’lik tek sipariş ettiğinde ya da 500 YTL’lik birikimli toplama ulaştığında ‘Sürekli iş ortağı’ statüsünü alacak.

-      evde kullanılacak ÜRÜNLERİ aldığında üç aylık dönem içinde 2000 YTL’lik tek sipariş ettiğinde ya da 2000 YTL’lik birikimli toplama ulaştığında ‘Sürekli iş ortağı’ statüsünü alacak.

-      işe ve ticarete yönelik ‘1C’ ÜRÜNLERİNİN 20-100 kopyasını tek siparişte aldığında ‘Sürekli iş ortağı’ statüsünü alacak.

“Sürekli iş ortağı” statüsüne sahip bayi işe ve ticarete yönelik ‘ONE C Enterprise’ ÜRÜNLERİNİ %45 indirimle alacak, başka firmaların ÜRÜNLERİNİ ‘ONE C Enterprise’ fiyat listesinin ‘Sürekli iş ortağı fiyatı’ statüsünde verilen fiyatlara alabilecektir. Gelecek üç aylık dönemin içinde statüsünü doğrulamamış ‘Sürekli iş ortağı’ ‘ONE C Enterprise’ fiyat listesinin ‘bayi fiyatı’ statüsüne göre indirim ve fiyatlarından faydalanacaktır.

 

3.3. BAYİ, aşağıdaki koşullarda işe ve ticarete yönelik ‘ONE C Enterprise’ ÜRÜNLERİNİ %50 indirimle alacak ve başka firmaların ÜRÜNLERİNİ ‘ONE C Enterprise’ fiyat listesinin ‘distribütör fiyatı’ bölümünde verilen fiyatlarla alabilecektir:

·1  işe ve ticarete yönelik ‘ONE C Enterprise’ ÜRÜNLERİNİN en az 100 kopyasını tek siparişte aldığında;

·2  ekonomik setler hariç evde kullanılacak ‘ONE C Enterprise’ ÜRÜNLERİNİN en az 400 kopyasını tek siparişte aldığında;

·3  evde kullanılacak ‘ONE C Enterprise’ ÜRÜNLERİNİN ekonomik setlerinden en az 1000 kopyasını tek siparişte aldığında;

·4  bölgesel bayilik özel sözleşmesi imzalandığı zaman.

 


 

4.  BAYİNİN HAKLARI VE YÜKÜMLÜLÜKLERİ

 

4.1. BAYİ’nin yükümlülükleri:

4.1.1.      ONE C Enterprise ya da başka firmalar tarafından yüklenen ÜRÜNLERİN lisans sözleşmesine titizlikle bağlı kalmak ve şartlarını ihlal etmemek

 

 

4.1.2.      ONE C Enterprise ya da başka firmaların ÜRÜNLERİNİ lisanssız dağıtmamak.

 

4.1.3.      ONE C Enterprise ile işbirliği sırasında elde edilen ticari ve teknik bilgilerinin gizliliğini sağlamak.

 

4.2. BAYİ’nin hakları:

 

4.2.1.ONE Enterprise                           ÜRÜNLERİNE verilen teknik destekten faydalanmak.

        4.2.2. Bayi seminerlerine, başka eğitim ve öğretim etkinliklerine katılmak.

        4.2.3. Fiyatlar, URUNLERİN teslim süresi, stok durumu hakkında bilgi almak.

5.  ONE C Enterprise HAKLARI VE YUKUMLULUKLERİ

 

5.1. ONE C Enterprise’in Yükümlülükleri:

 

        5.1.1.      BAYİNİN sipariş edip ödemesini gerçekleştirdiği ONE C Enterprise ÜRÜNLERİNİ statüsüne uygun indirimlerle BAYİYE satmak.

      5.1.2.      BAYİYE ürünlere ait numune reklam malzemeleri vermek.

       5.1.3.      Bayiler ve kullanıcıları için iş günlerinde saat 9.30’tan 17.30’a kadar telefon danışma hattını çalıştırmak, bayiler için e-mailden danışma hattına ulaşma imkanını sağlamak. Hizmet sadece kayıt anketlerine göre verilmekte.


      5.2. 1C, BAYİ ile danışmadan fiyat listesinde değişiklik yapma hakkına sahiptir.

 

6.  DİĞER HÜKÜMLER

_____________________________________________________________________________

 

7.  SOZLEŞMENİN GEÇERLİLİK SÜRESİ VE TARAFLARIN RESMİ ADRESLERİ

 

7.1. İşbu sözleşme 200___ yılı sonuna kadar geçerlidir. Tarafların karşılıklı olarak aksi yönde bir şikayetleri olmadığında geçerlilik suresi bir sonraki seneye uzatılabilir.

 

7.2. İşbu sözleşme, hesapların karşılıklı kapatılmasından sonra taraflardan herhangi birisinin yazılı isteğiyle bozulabilir.

 

7.1. Tarafların adresleri ve banka bilgileri