EMS:Restoran otomasyonu
19.10.2011

Programın genel fonksiyon detayları;

Program Restoran, Cafe, Bar ve benzeri işletmelerin adisyon sipariş takip ve stok işlemleriyle ilgili operasyonlarını yönetebilecek esnek yapıda geliştirilmiştir.

Müşteri siparişlerinin hızlı hatasız alınması, adisyon fiş bilgilerinin mutfak, içecek bar veya istenen herhangi noktadan yazdırılması sonucu servisin hızlı hatasız teslimi ile işletme verimliliği amaçlanmıştır.

Program kullanımı esnasında masa, yiyecek içecek, miktar seçme konusunda kolay kullanımı ile servis personelinin işini kolaylaştırmakta sipariş servis operasyonun sorunsuz gerçekleşmesini sağlamaktadır.

Dokunmatik ekran olarak kasada kullanılabilir, Masa İşlemleri , Paket Servis, Self Servis, Müşteri Takip , Kasa İşlemleri, Rezervasyon Takibi gibi işlemleri gerçekleştirebilir.

Hesabı hatasız hızlı alma kolaylığı sağlar Kredi kartı ile ödeme, ayrı ayrı ödeme, yemek kartı ile ödeme , parçalı ödeme (Nakit, yemek kartları kredi kartları) ticari paketle entegre çalışarak firmalar için bireyler için cari bakiye takibi gerçekleştirebilir.

Masaya Servis, Self Servis, Paket Servis için sipariş girme, seri yemek bulma , miktar değiştirme , sipariş notu, siparişe açılamalar ekleme özellikleri sunar.
EMS: RESTORAN OTOMASYONU

Farklı noktalarda bulunan örneğin farklı semtlerde veya binalardaki şubeleri veya şirketleri merkezden izleme yönetme olanağını verir.

Hesap ekstresi, alımlar ve satışlar raporu, envanter raporu, kar raporu gibi raporlardaki tüm hareketleri ürün ve özelliklerine göre izleme olanağını verir.

EMS: RESTORAN OTOMASYONU , “1TÇ” şirketi tarafından 1C:İşletme 8 sisteminde geliştirilmiş olan “1TÇ:Ticari KOBİ Yönetimi” ile entegre geliştirilmiştir.

EMS: RESTORAN OTOMASYONU uygulama çözümü ‘’1TÇ:TİCARİ KOBİ yönetimi’’ modüllerindeki gelişmeler ve yeni sürümlerine paralel olarak sürekli gelişen kapsamlı bir uygulamadır.

Kullanılan standart fonksiyon:

1. İşletmedeki servis durumuna göre gerekli miktarlarda malzemeler stoğa alınır, malzeme ihtiyaç listesi ve taleplere göre sipariş işlemleri gerçekleştirilir. Servis işlemleri gerçekleştirilirken ihtiyaç listesi anlık yönetilip ek sipariş ihtiyacı anlık karşılanabilir. Siparişler adisyon bilgisi olarak kayıt altında tutulur, dokunmatik ekranda anlık görüntülenir. Sonuç raporları siparişler adisyon olarak ve günlük satış olarak alınır. Stoktaki ürünler hem miktar hem tutar olarak anlık izlenebilmektedir.

2. Servis işlemi gerçekleşirken tüm adisyonlar masa numarasına veya giriş kat, teras kat gibi gruplara göre takip edilir. Kritik stok değerindeki ürünler anlık görüntülenebilir.

3. Günlük kasa ve banka bilgilerini her an detaylı raporlamak mümkündür.

4. Ürün malzeme maliyeti ve miktarını yansıtan detaylı stok raporu, cari hesap ekstresi, alımlar raporu, masraf ekstresi, parasal hareketleri yansıtan finansal ekstre, cari hesap, malzeme ve satış elemanına göre detaylandırılmış kar raporu alınabilmektedir.

Geliştirilen fonksiyonlar:

1. Dokunmatik sipariş giriş ekranları:

Adisyon ve sipariş fişleri: Servis işlemlerini ve malzeme bakiyelerini takip etmek için özel adisyon servis fiş yapısı geliştirildi. Ürünlerin stoğa alınırken sektöre özel takipler için özel talep fişleri ve evraklar geliştirildi. Stok kartları ürün karakteristikleri, marka ve gruplara göre oluşturuldu. Böylece sisteme stoğa girilen malzeme veya ürünün hangi personel tarafından hangi masaya sipariş açıldığı saat, tarih bilgisi ile aktif adisyon kullanılması sağlandı. İndirimler, ikramlar, ödenmezler listesi ayrıca gün sonunda raporlanabilir ve anlık görünür hale getirildi.

2. Günlük Davet Servis Planı:

Bu evrakla günlük Davet Servis Planı yapılabilmesi için servis edilecek menünün farklı fişleri oluşturulur, Plananan servis, Gerçekleşen servis, servis saati, süresi Gerçekleşen / Planlanan belirlenerek verimlilik ve performans hesaplanır.

3. Malzeme ihtiyaç Listesi: Günlük Davet Servis planı hazırlanırken anında servis fişlerinin içeriği olan malzeme ihtiyaç listesi oluşur uyarı ekranında görüntülenir.

4. Raporlama:

Gün sonunda gerçekleşen satışlar raporlanabilir, Davet Servis için planlanan süre oranlarıyla detaylı raporlar alınarak Günlük Davet Servis için planlamadaki başarı verimlilik raporlanır. Malzeme ihtiyaç listesi anlık raporlanarak satın alma süreci yönetilmiş olur.
Parametreler

“EMS: RESTORAN OTOMASYONU”, “1TÇ” şirketi tarafından 1C:İşletme 8 sisteminde geliştirilmiş olan “1TÇ:Ticari KOBİ Yönetimi” üzerinde geliştirilmiştir.
“EMS: RESTORAN OTOMASYONU” uygulama çözümü  ‘’1TÇ:TİCARİ KOBİ yönetimi’’ ndeki gelişmeler ve yeni sürümlerine paralel olarak sürekli gelişen bir uygulamadır.

Platform: 1C:İşletme 8.2
Ana uygulama:
1TÇ:Ticari KOBİ Yönetimi 1.3


EMS / 1TÇ Yazılım fiyat listesi


EMS-CRM: Servis Takip Sistemi

2500 TL1C:İşletme 8. ek lisans (1 kullanıcı için)

300 TL

1C:İşletme 8. ek lisans (5 kullanıcı için)

1000 TL

1C:İşletme 8. ek lisans (10 kullanıcı için)

1800 TL

1C:İşletme 8. ek lisans (20 kullanıcı için)

3400 TL


Satış ve Destek işlemleri EMS şirket tarafından gerçekleştirilir.
Gsm: +90 216 343 51 91 
Mail: www.1tcweb.com
Web: ercan.aycan@emsteknoloji.com