EMS-ERP:Üretim planlama
20.10.2011

Programın genel fonksiyon detayları;

Program “Sıvı Gıda Üretimi Planlamada” firmaya özel üretim reçetesi hazırlanması, günlük iş planının yapılması, malzeme ihtiyaç listesinin belirlenmesi ve planlanan, gerçekleşen üretimin karşılaştırılarak verimliliğin ölçülmesi esasına göre çalışır.

Verilen siparişe özel üretimde planlanana en yakın üretim hedeflenir ayrıca ihtiyaca göre stoğa üretimin takibi ve yönetilmesi sağlanır.

Üretim planlama firmaya özel formüllerin korunması esasıyla kodlama sistemine göre çalışır. bağımsız birimlerin veri alışverişi koordine edilerek veritabanı yetkilendirme ile maksimum güvenlik sağlanır.

Satış siparişleriyle entegre çalışarak üretim planlama gerçekleştirilir.

Malzeme ihtiyaç listesi temininde tedarikçi değerlendirme yapılabilir.

Kullanılan farklı yazılımlarla entegre çalışarak programa girilen veya entegrasyonla alının verilerle satış personel primleri ürün grupları, ciro, kota, vadeler ve ödeme tiplerine göre hesaplanabilir.

Kapasite bazlı üretim raporları ile hazırlanan raporlar ürünlerin belirlenen oranlarda üretildiği raporu alınabilir.

EMS-ERP: ÜRETİM PLANLAMA

Farklı noktalarda bulunan örneğin farklı semtlerde veya binalardaki üretim tesislerini veya şirketleri merkezden izleme yönetme olanağını verir.

Hesap ekstresi, alımlar ve satışlar raporu, envanter raporu, kar raporu gibi raporlardaki tüm hareketleri; ürün ve özelliklerine göre izleme olanağını verir.

EMS-ERP: ÜRETİM PLANLAMA , “1TÇ” şirketi tarafından 1C:İşletme 8 sisteminde geliştirilmiş olan “1TÇ:Ticari KOBİ Yönetimi” üzerinde geliştirilmiştir.

EMS-ERP: ÜRETİM PLANLAMA uygulama çözümü ‘’1TÇ:TİCARİ KOBİ yönetimi’’ modüllerindeki gelişmeler ve yeni sürümlerine paralel olarak sürekli gelişen kapsamlı bir uygulamadır.

Kullanılan standart fonksiyonlar:
1. Siparişe göre gerekli miktarlarda ürünler, hammade ve yarı mamüller irsaliye veya fatura stoğa alınır. Üretim iş planındaki reçetelere göre üretim gerçekleştirirlir son aşama müşterilere satış gerçekleştirilir. Alıcılardan tahsilat ve satıcılara ödeme gibi parasal hareketler kayıt altında tutulur. Sonuç olarak detaylı cari hesap ekstresi ve stok raporu alınabilir. Stokta bulunan ürünler hem miktar hem tutar olarak izlenebilmektedir.

2. Alışı/satışı gerçekleşen tüm ürünler farklı karakteristiklere göre takip edilir üretim parti lot takibi yapılabilir. Stok kartları için barkod tanımlama ve yazdırma fonksiyonu kullanılabilir.

3. Günlük kasa ve banka bilgilerini her an detaylı raporlamak mümkündür.

4. Ürün maliyeti ve miktarını yansıtan detaylı stok raporu, cari hesap ekstresi, alımlar raporu, masraf ekstresi, parasal hareketleri yansıtan finansal ekstre ve cari hesap, malzeme ve satış elemanına göre detaylandırılmış kar raporu alınabilmektedir.

Geliştirilen fonksiyonlar:
1. Sektöre özel Üretim Reçete Fişleri:
Sektöre özel üretim reçete fişleri: programda üretimi ve malzeme bakiyelerini takip etmek için özel reçete fiş yapısı geliştirildi ürünlerin stoğa alınması içinn özel talep fişleri, evraklar geliştirildi. Stok kartları ürün karakteristikleri, marka ve gruplara göre oluşturuldu. Böylece sisteme girilen ürün reçetelerinde ağırlığa göre kova tipleri ve üretim sonrası kaç kilo kaç kova üretim yapılacağı belirlenir.

2. Günlük İş Planı Evrağı:
Bu evrakla günlük iş planı yapılabilmesi için siparişlerle belirlenen ürünlerin reçeteleri çağrılıp, Parti Numarası, Sorumlu, Plananan Miktar, Gerçekleşen Miktar, Dolum Hattı, bilgileri girildi.

3. Malzeme ihtiyaç Listesi:
Üretim İş Planı hazırlanırken anında reçetelerin içeriği olan malzeme, hammadde, mamül, yarı mamül ihtiyaç listesi oluşur ve ekranda görüntülenir.

4. Raporlama:
Farklı markalarda adetlerde üretilen ürünler Gerçekleşen, Planlanan Miktar oranıyla detaylı raporlar alınarak üretim planlamadaki başarı, verimlilik tesbit edilebilir ayrıca malzeme ihtiyaç listesi anlık raporlanarak satın alma süreci yönetilmiş olur.

Parametreler

EMS-ERP: ÜRETİM PLANLAMA ”, “1TÇ” şirketi tarafından 1C:İşletme 8 sisteminde geliştirilmiş olan “1TÇ:Ticari KOBİ Yönetimi” üzerinde geliştirilmiştir.
EMS-ERP: ÜRETİM PLANLAMA ” uygulama çözümü  ‘’1TÇ:TİCARİ KOBİ yönetimi’’ ndeki gelişmeler ve yeni sürümlerine paralel olarak sürekli gelişen bir uygulamadır.

 


 

EMS / 1TÇ Yazılım fiyat listesi


EMS-ERP: Üretim Planlama

3500 TL1C:İşletme 8. ek lisans (1 kullanıcı için)

300 TL

1C:İşletme 8. ek lisans (5 kullanıcı için)

1000 TL

1C:İşletme 8. ek lisans (10 kullanıcı için)

1800 TL

1C:İşletme 8. ek lisans (20 kullanıcı için)

3400 TL

Platform: 1C:İşletme 8.2

Ana uygulama:1TÇ:Ticari KOBİ Yönetimi 1.3

Satış ve Destek işlemleri EMS şirket tarafından gerçekleştirilir.
Gsm: +90 216 343 51 91 
Mail: www.1tcweb.com
Web: ercan.aycan@emsteknoloji.com