Dr Mızrakoğulları Tekstil


Proje parametreleri:   
Projeyi gerçekleştiren Bayi:Bilist Yazılım Entegrasyonu Danışmanlık
Web: www.1tcsatis.com
1C:İşletme sürümü:8.2.14
Ana tiraj uygulama:1TÇ:TİCARİ KOBİ YÖNETİMİ
Sektör
Kullanıcı sayısı:5

Dr Mızrakoğulları Tekstil "Bilist: Ev Tekstil İşletme Yönetimi 8 + Bilist:Mobil Uygulama 1.0 kullanmaktadır.

Doktor Mızrakoğulları şirketi 5 yıldır piyasada önemli bir konuma sahiptir. Şirket piyasada ARYA marka adı altındaki ürünlerin satış işlemlerini gerçekleştirmektedir. Ev tekstil sektöründe satışlarına büyük bir hızla devam etmektedir. Şirket yurtdışı ihracatında gayet başarılı adımlarla ilerlemektedir. Rusya’ya ve Ukrayna’ya ARYA markası altındaki ürünlerin ihracatını gerçekleştirmektedir. Şirketin Laleli’de görkemli bir satış mağazası, İkitellide’de bir deposu bulunmaktadır.
 
Dr Mızrakoğulları şirketinin merkezi olan Laleli’de ve İkitelli’de bulunan deposunda yapılan entegrasyonlar şunlardır;
o Bilist: Ev Tekstil İşletme Yönetimi 8 + Bilist:Mobil Uygulama 1.0,
o Şirket içerisindeki kullanıcı sayısı toplam 10 kişidir. Uygulamayı 5 kullanıcı ayrı bilgisayarlarda kullanabilmektedir. Mobil cihazlar üzerine entegre edilen Mobil Uygulama 1.0 yazılımı ile 5 kullanıcı mobil cihazları şirket içerisinde, depolarda kullanmaktadır,
o İstemci-sunucu (Server x32) kullanılmaktadır.
o Merkez ile depolar arasında kesintisiz iletişim sağlanması için her türlü ekleme, silme, güncelleme işlemleri ister merkezde olsun, isterse depolarda olsun 1 dakika içerisinde sisteme yansıtılmaktadır. Her 1 dakika bir veri transfer işlemi otomatik olarak gerçekleştirilerek işlemler sorunsuz olarak gerçekleşmektedir.

Otomasyon şirkete sağladığı süreçleri şu şekilde sıralayabiliriz:
• Tedarikçi firmalardan talep edilen siparişlerin kolaylıkla takip edilebilmesi,
• Depoya girişi yapılan ürünlerin kolaylıkla takip edilebilmesi, (barkodlu, koli bazlı, koli adetli, m3 ve kilo ile ölçülebilen ürünler dahi takip edilebilmektedir.),
• Depolar arası virman fişleri oluşturularak iş süreçleri basit ve eğlenceli bir şekle dönüşebilmektedir. (Uygulama da öncelikle bir iç sipariş oluşturulur, yetkili kişi tarafından iç sipariş onayı alınır, iç sipariş depoda sorumlu kişinin ekranına düşer ve depodaki sorumlu kişi depo transfer fişini oluşturur.),
• “Bilist: Ev Tekstil İşletme Yönetimi 8” yazılımı ile entegre olarak çalışan “Bilist: Mobil Uygulama 1.0” uygulaması sayesinde perakende satış mağazasında satış otomasyonu sağlanmıştır. Satış elemanları Mobil Uygulama ile ürünlerin barkodunu okutup Mobil sipariş oluşturabilmektedirler. Oluşturulan mobil sipariş veri alış verişi gerçekleştirildiği anda mağaza ve kasa sorumlusunun ekranına düşer, sipariş kontrol edildikten sonra faturalaştırılır.
• Kullanılan Mobil Uygulama Parametreleri şunlardır:
• Cihaz: M26500,
• İşletim sistemi: Windows Mobile C5, WİFİ.
• Uygulamanın entegrasyonuyla birlikte Kasa/Banka/Masraf takip işlemleri kolaylıkla yapılabilmektedir,
• Günlük/Haftalık/Aylık ve Yıllık olarak satış elemanlarının performans seviyeleri değerlendirilebilmektedir.
• Tüm ev tekstil ürünleri için uygun stok kart yapıları oluşturulmaktadır. (Tek ve çift kişilik, desenli, markalı, modelli, ebatlı, nakışlı, baskılı, jakarlı gibi kart yapıları oluşturulmuştur.).


Şirketimiz için hazırlanan çözüm otomasyonunu kullanmaya başladıktan sonra hesaplarımızı olabilecek en düzenli şekilde tutmaya başladık, arayüz açısından tamamen kullanıcı dostu bir yapıya sahip ve kolay kullanılabilirlik ve erişilebilirlik imkanı sağlamaktadır, istediğim raporu hızlı bir şekilde oluşturup kontrol edebilmekle beraber barkodlu ürün sisteminin sağlamış olduğu imkanlar sayesinde sisteme veri giriş işlemlerini kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebiliyoruz.


Dr Mızrakoğulları Tekstil Ek bilgi:
Adres: Gençtürk Caddesi No:10/1 Laleli - İSTANBUL
Tel: +90 (212) 511 03 57
Email: aryamagaza@hotmail.com
Web: www.aryatekstil.ru


Bilist Yazılım Entegrasyonu Danışmanlık ve Eğitim Merkezi –1C:İşletme 8 platform üzerinde oluşturulan “1TÇ” bilgi işlem otomasyon sistemleri ile ilgili entegrasyon ve destek hizmetlerini sağlayan bir şirkettir.
Firma uzmanları, yüksek performans seviyesine ve elde edinmiş deneyimlerine dayanarak, farklı ölçekli işletmelerde bilgi işlem otomasyon projelerini yerine getirmesinde imza atmaktadır.

Ek bilgi:
Adres: Perpa Ticaret Merkezi A Blok Kat:6 No:672 Okmeydanı Şişli İSTANBUL
Tel: +90 (212) 320 38 48
Email: info@1tcsatis.com
Web: www.1tcsatis.com