Taç Bayi Mağazası

Proje parametreleri:   
Projeyi gerçekleştiren Bayi:Bilist Yazılım Entegrasyonu Danışmanlık
Web: www.1tcsatis.com
1C:İşletme sürümü:8.2.14
Ana tiraj uygulama:1TÇ:TİCARİ KOBİ YÖNETİMİ
Sektör
Kullanıcı sayısı:5

Turan Tekstil (Taç Bayi Mağazası )
Turan Tekstil 10 yılı aşkın süredir Arya markası adı altında tül perde ve ev tekstili alanında faaliyet göstermektedir. Şirket ürünleri ağırlıklı olarak Rusya, Orta Asya ve Orta Doğu ülkelerine ihraç edilmekte olup, Rusya’ya ihracat yapan şirketler arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Ürünler Bursa’da ki şirketin kendi fabrikasında üretilmektedir. İstanbul merkezli olan şirket Lalelideki mağazasında ağırlıklı olarak yabancı müşterilerine satış yaptığı gibi, Rusya’daki kendi mağazasında da toptan ve perakende satış yapmaktadır.
Taç mağazası, Taç markası altında taç ev tekstil ürünlerinin satışını yapmaktadır.

Taç Bayi Mağazasına Bilist Yazılım tarafından yapılan entegrasyonlar şunlardır;
• Bilist: Ev Tekstil İşletme Yönetimi yazılımı ile entegre olarak çalışan Bilist: Mobil Uygulama 1.0 uygulaması. Bu uygulamaların entegre halde kullanılmasıyla birlikte iş süreçleri basitleşmiş ve hızlanmıştır,
• Mağazada kullanılan uygulama 2 kullanıcılı bir uygulamadır. Mağaza içerisinde 5 adet mobil cihaz kullanılmaktadır. Her mobil cihaz için Bilist yazılımın ürettiği Mobil Uygulama 1.0 uygulaması kullanılmaktadır. Veritabanı biçimi olarak İstemci-sunucu (Server x32) kullanılmaktadır.

Otomasyonun Taç Mağazasına sağladığı iş süreçlerini şu şekilde sıralayabiliriz;
• “Bilist: Mobile Uygulama 1.0” el terminal yazılımı ile mağaza da toptan ve perakende barkodlu satış otomasyon sistemi kullanılabilmektedir,
• “Bilist: Ev Tekstil İşletme Yönetimi 8” yazılımı ile entegre olarak çalışan “Bilist: Mobil Uygulama 1.0” uygulama sayesinde perakende satış mağazasında satış otomasyonu sağlanmıştır. Satış elemanları Mobil Uygulama ile ürünlerin barkodunu okutarak Mobil Sipariş oluşturmaktadırlar. Veri alış veriş işlemi sistem tarafından otomatik olarak gerçekleştirilerek, Mobil Sipariş mağaza ve kasa sorumlusunun ekranına düşmektedir. Mobil Sipariş mağaza ve kasa sorumlusu tarafından kontrol edildikten sonra faturalaştırılmaktadır.


Mobil Uygulama parametreleri:
• Cihaz: M26500,
• İşletim sistemi: Windows Mobile C5, WİFİ.
• Taç ürünlerine özel 18 haneli barkod sisteminin entegrasyonu sağlanmıştır,
• Kolilerde 21 haneli barkodlar bulunmaktadır. Bu barkodlar Bilist Yazılım tarafından hazırlanan barkod sistemi sayesinde barkodun ilk 18 hanesi ürün barkodu olarak tanımlanmaktadır, barkodun son 3 hanesi de koli içerisindeki ürünlerin miktar bilgisini tutmaktadır. El terminali kullanılarak koli barkodu okutulduğunda koli içerisindeki ürün ve miktarı otomatik olarak kullanıcıya yansıtılmaktadır.
• El terminali tarafından yapılan tüm satış işlemleri, perakende satış fişine yazdırılmaktadır.
• Otomasyonun kullanımıyla mağazada Kasa/Banka/ ve Masraf takip işlemleri kolaylıkla yürütülmektedir,
• Günlük/Haftalık/Aylık ve Yıllık olarak satış elemanlarının performans seviyeleri değerlendirilebilmektedir.
• Tüm ev tekstil ürünleri için uygun stok kart yapıları oluşturulmaktadır. (Tek ve çift kişilik, desenli, markalı, modelli, ebatlı, nakışlı, baskılı, jakarlı gibi kart yapıları oluşturulmuştur. İsteğe bağlı olarakta oluşturulabilinmektedir.)


 
Ek bilgi:
Adres:Gençtürk Caddesi No:10/1 Laleli - İSTANBUL
Tel: +90 (212) 511 03 57
Email: aryamagaza@hotmail.com
Web: www.aryatekstil.ru

Bilist Yazılım Entegrasyonu Danışmanlık ve Eğitim Merkezi –1C:İşletme 8 platform üzerinde oluşturulan “1TÇ” bilgi işlem otomasyon sistemleri ile ilgili entegrasyon ve destek hizmetlerini sağlayan bir şirkettir.
Firma uzmanları, yüksek performans seviyesine ve elde edinmiş deneyimlerine dayanarak, farklı ölçekli işletmelerde bilgi işlem otomasyon projelerini yerine getirmesinde imza atmaktadır.
Ek bilgi:
Adres: Perpa Ticaret Merkezi A Blok Kat:6 No:672 Okmeydanı Şişli İSTANBUL
Tel: +90 (212) 320 38 48
Email: info@1tcsatis.com
Web: www.1tcsatis.com