AKKUYU NGS Elektrik Üretim A.Ş Muhasebe uygulaması ihalesi

19.08.2013 "1TÇ:Ticaret Yönetimi + Genel muhasebe" Programı üzerinde uygulama çözümü geliştirme ihalesi.

İşin Adı: «Akkuyu NGS A.Ş. ihtiyaçlarının karşılanması için Türkiye Cumhuriyeti’nde muhasebe ve vergi kayıt sisteminin uygulanması»

AKKUYU NGS Elektrik Üretim A.Ş Kimdir?
AKKUYU Nükleer Güç Santrali (AKKUYU NGS), Türkiye Cumhuriyeti'nde Akdeniz kıyısında, Mersin ilinde inşa edilecektir.” Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Rusya Federasyonu Hükümeti Arasında Türkiye Cumhuriyeti’nde Akkuyu Sahası’nda Bir Nükleer Güç Santralinin Tesisine ve İşletimine Dair İşbirliğine İlişkin Anlaşma” 12 Mayıs 2010 tarihinde Ankara’da imzalanmıştır. Santral, her biri 1200 MWe olan, 4 güç ünitesinden ibarettir. AKKUYU NGS’nin inşaatı tamamlandıktan sonra yılda yaklaşık 35 milyar kWh elektrik enerjisinin üretilmesi planlanmaktadır.
 
Akkuyu NGS A.Ş. Türkiye’de faaliyetlerinin ve muhasebesel işlemlerinin yürütebilmek için bir çok yerli yabancı firma ile (uluslar arası danışmanlık firması gözetiminde) görüşme gerçekleştirmiştir. Bunların arasında SAP, Microsoft AX ve Türkiye’den çeşitli tanınmış firmalar ( Logo yazılım vs gibi ) yer almıştır.

1TÇ Şirketi ve 1TÇ:Ticaret Yönetimi + Genel muhasebe uygulaması fonksiyonları ve AKKUYU NGS firmasının talep ettiği özellikleri karşılamada öne çıkmıştır.
“İhaleye 1TÇ Şirketi Çalışma ortakları tarafından teklif verilmiştir. MERV BİLGİ İŞLEM şirketi vermiş olduğu teklif ile ihale şartlarına ve yeterliliğine uygun bulunmuştur.”