Mobil cihazlarında çalışma (Work on mobile devices)
Mobil cihazlarla çalışma web-istemci ve düşük hızlı bağlantı hızı modu’nda yapılabilir. Düşük hızlı bağlantı hızı modu düşük hızlı internet bağlantı(mesela: GPRS-bağlantı) üzerinden rahat çalışmayı sağlamaktadır. Web-istemci ise veri tabanına bağlanmak için cihazda var olan tarayıcıyı kullanır.

Notebook ve Netbookta çalışmalar, normal masaüstü bilgisayarlarda kullanılan tarayıcıları kullandıkları için benzer olur.

Fakat mobil cihazlarla çalışan tarayıcıların bir takım kısıtlamalara ve gereksinimlere ihtiyacı vardır. Böylece, daha rahat çalışma için mobil tarayıcı Safari’nin ve IPad’in özelliklerini de dikkate alarak IPad ve web-istemci üzerinde ek geliştirmeler yapılmıştır.
Sonuç olarak IPad ile çalışan web-istemci dokunmatik girişi destekler; listeler elle kaydırılabilir ve yan kaydırma çubukları yoktur; tablolardaki satırlar yükseltilmiştir, açılan listelerde veri giriş alanlardaki düğmeler genişletilmiştir; takvim boyutu büyütülmüştür.

Cep bilgisayarlar için uzantı

Cep bilgisayarlar için uzantı – platformun bir bileşenidir ve “1C:İşletme 8. Cep bilgisayarlar için uzantı” olarak tanımlanan ürünlerde sunulmaktadır.

Bu bileşen “1C:İşletme 8” programının kapsam alanını genişletmektedir ve aynı zamanda “1C:İşletme 8” veritabanlarına direk erişimi olmayan mobil cihazlar(cep bilgisayarlar, veri toplama terminaller gibi) ve PC’lerde(notebooklar dahil) programın veritabanları ile çalışmasını sağlamaktadır.

Cep bilgisayarlar için uzantı ürünü şirket yöneticilerin iş gezilerinde veya değişik sosyal faaliyet esnasında bile gerçek verilerle çalışma imkânı sunmaktadır. Detaylı bilgi…


Ek bilgiler: